Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exotická zvířata

Chov exotických zvířat je se stal v poslední době obrovským hitem. Mnozí lidé si pořizují exotická zvířata jako součást své image. Zájem o prospěch zvířete je potom na vedlejší koleji. Tento přístup je velmi špatný. Je důležité si o exotických zvířatech zjistit co nejvíc potřebných informací, abychom jim mohli dopřát co nejlepší podmínky pro život. Základem je nikdy si nekupovat dospělého jedince. Musíte si koupit mládě, které postupně naučíte zvykat si na domácí prostředí. Informace o zvířeti si musíte zjistit ještě před tím než ho koupíte. Musíte zvážit zda Vás zvíře bude bavit jenom chvilku a nebo se mu budete věnovat po celou dobu. Musíte si hlavně uvědomit, že kvůli zvířeti se budete muset mnoho podřizovat a přizpůsobovat Vy.

Musíte být schopni zajistit ideální podmínky pro chov. Pravidelně byste měli navštěvovat veterináře, aby se předešlo vzniku a zanedbání nějaké choroby. Domácnost budete muset zařídit tak, aby Vám mazlíček neutekl. Pokud Vás exotická zvířata omrzí, měli byste se poradil s pracovníky nejbližší zoologické zahrady, jak s nimi naložit. Protože až Vás omrzí tygr nebo opice, tak jej asi nebudete moci vypustit za domem do lesa.

Exotická zvířata také vyžadují speciální stravu, která je poměrně finančně náročná. Pokud Váš tygr nedostane potřebný objem masa denně, asi nebude spojený když mu dáte zbytky z oběda. Vše je potřeba si dopředu důkladně promyslet.

opice.jpgtygrik.jpg

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografie


Kontakt

Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 15996
Měsíc: 318
Den: 10